Cadı Lili Saçma Büyüler Yapıyor

Görsel Lili

Lili’nin hayatı bir büyü kitabı bulmasıyla değişiyor.  Lili, elindeki bu sihirli güçle zihnimizdeki masalları da değiştiriyor. Öyle ki biz kırmızı başlıklı kızın yeşil saçları olduğunu, büyükannesinin renk körü olduğu için ona yeşil yerine kırmızı bir şapka hediye ettiğini ve bu yüzden o günden sonra Kırmızı Başlıklı Kız diye çağrıldığını Lili’den öğrendik. Hatta Kırmızı Başlıklı Kız’ın karate kursuna gittiğini ve siyah kuşağı olduğunu ama onun yeşiili çok sevdiği için beline yeşil kuşak taktığını daha önce hiç duymamıştık.

Yedi Küçük Keçi ve Kurt masalında da aslında bir sekinci küçük keçi olduğunu ama gizli ajan olduğu için masallarda adının hiç geçmediğini de Lili’den öğrendik.

Lili sizi türlü maceralara sürükleyecek bir kız. Çocuklarımıza aynı hikayelere farklı dokunuşlar olabileceğini; her güne fark katmanın elimizde olduğunu anlatan yaratıcı bir kız Lili. Yaratıcılığın geliştirilebilir biri olduğuna inanarak çocuklarınızı Lili ile tanıştırmanızı öneriyoruz.

Deniz, bildiği masallara farklı hikayeler yazılmasını çok sevdi. Kitabın sonunda ise sihir numaraları var ki bunları yapmaya çok heveslendi.

http://www.epsilonyayinevi.com sitesinden:

Cadı Lili’yle çok eğleneceksiniz! Lili bir gün ansızın yatağının başucunda bir büyü kitabı bulduğundan beri büyü yapmayı çok seviyor. Ama genellikle büyülerinin sonuçları beklediği gibi olmuyor…
Lili, eğlence olsun diye kimi masal karakterlerini büyüyle canlandırmaya kalkışınca da her şey birbirine girdi. Büyükannesinin hiçbir şeyden haberi olmayan komşularının başına böylesi işler açılacağı doğrusu Lili’nin hiç aklına gelmemişti.
Cadı Lili’nin her kitapta yaşadığı farklı maceraları takip edin!

Orijinal Adı: Hexe Lilli Macht Zauberquatsch

Kategori: Epsilon Çocuk Kulübü > Roman

Yazar: Knister

Çevirmen: Erim BİKKUL

Editör: Meltem Erkmen

Sayfa Sayısı:93

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s