Bubela İle Kurtçuk

Görsel

Bubela ile Kurtçuk , dev bir kız ile küçük bir kurtçuğun öyküsü. Tek başına kalan dev bir kızın, küçük bir kurtçukla arkadaşlık kurmasıyla başlayan kitap onların birbirlerinin hayatına yaptıkları olumlu etkilerle devam ediyor. Bubela daha temiz, düzenli ve sorumluluk sahibi oluyor. Bubel, kurtçuğa güneşten korunması için bir şapka bile yapıyor. Kurtçuk,  Bubela ile olan arkadaşlığı sırasında korkularını yeniyor, sudan korkarken deniz kenarında kumdan kaleler yapan çocuklarla oynuyor, kuşlardan korkarken kocaman balonlara bile biniyor. İki dost birbirlerinin hayatlarında güzel değişimler yaratıyor.

Deniz Bubela ile Kurtçuk’u çok sevdi. Serinin diğer kitaplarını da alalım dediğinde  serinin 3 kitabı daha olduğunu farkettim. Hatta bir de orjinal web sitesi var. Bu sitede henüz Türkçe  ‘ye çevrilmemiş kitaplar da var. http://www.boobela.com Siteye göz atarsanız sadece bu kitap serisine özel yapılmış olduğunu göreceksiniz. Renkli ve şirin resimleri olan kitap aynı zamanda Deniz’in çizime olan merakını da tekrar gündeme getirdi. Serinin diğer kitaplarını da okunacaklar listemize ekliyoruz.

Görsel

Yayınevi:Beyaz Balina

Yazar:Joe Friedman

Çeviren:Özgü Çelik

Resimleyen:Sam Childs

Sayfa sayısı.96

Görsel

Beyazbalina.com.tr adresinden

Görsel

Bubela bir dev: Küçük, utangaç ve oldukça yalnız… Kurtçuk ise sadece bir kurtçuk…. Zeki ve dikbaşlı, her şeyden öte sadık bir arkadaş… – Sevimli, renkli illüstrasyonlarla bezenmiş Bubela serisi, sıcak anlatımı ve etkileyici karakterleriyle çocukların korkularıyla yüzleşmelerini ve bu korkuları yenmelerini sağlıyor. – Mart 2007’de yayımlanmaya başlanan Bubela serisinin ilk kitabı “Bubela ile Kurtçuk”, şimdiye dek 21.000 adetten fazla satıldı ve çok olumlu eleştiriler aldı. Ayrıntılı bilgi için: http://www.boobela.com
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s