Kanatlı Kediler Masal Dizisi 4- Kentte Tek Başına

Görsel

Deniz 4 kitaplık bu serinin 4. kitabından , Kentte Tek Başına’dan başladı. Kardeş kedilerden Emma  çiftlikte sıkılır. Yeni heyecanlar yaşamak, yeni yerler görmek ister. Ama yolda karşılaştığı hiç kimse ona yakınlık göstermezken, yeni tanıştığı insanoğlu da ona pek iyi davranmaz.  Emma, bu insandan kurtulmak ister  ve annesini bulmaya karar verir.

Deniz bu kitabı okuyunca hemen serinin 1. kitabını da okumaya heveslendi. Kedili kitaplar Deniz’in her zaman ilgisini çektiği için , hele ki bu kedilerin bir de olağanüstü özellikleri olduğu için serinin 2. ve 3. kitabını da okuyup buradan paylaşacağız.

Yazar: Ursula K. Le Guin Resimleyen:  S. D. Schindler

Türkçe yayın editörü: Müren BeykanTürkçesi: Naz Beykan

Yayınevi:Günışığı Kitaplığı

Sayfa sayısı: 48

Günışığı kitaplığı web sitesinden:

Siyah kanatlı, güzel Emma çiftlikte çok sıkılmakta, büyük kente gitmek, yeni arkadaşlar bulmak, maceralar yaşamak istemektedir. Sonunda bir gün cesaretini toplar ve havalanıp yola koyulur. Ancak, kanatlı bir kediye ne başka kediler, ne insanlar, ne de köpekler dostluk gösterir. Üstelik, sığındığı evde Emma’nın canı daha da çok sıkılır…

“Yerdeniz” dizisi ve Mülksüzler’in yazarı, fantastik edebiyatın dünyada en çok okunan ustalarından Ursula K. Le Guin küçükler için yazdığı dizisi ilk kez Türkçe’de! Dört sıradışı kedi yavrusunun, her geçen gün daha çok makineleşip, tehlikelerle dolan büyük kentten kaçış öyküsünü anlatıyor. S. D. Schindler’in özgün desenleriyle canlanan 4 kitaplık dizide, Le Guin kedilerin ilginç dünyasını onların en doğal halleriyle anlatırken, günümüzün sosyal konularını doğaüstü bir kurguyla işliyor ve masalla gerçeği yine başarıyla harmanlıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s