Sarman Midilli

Görsel

Büyülü Küçük Kitaplar Dizisinin  6. kitabı. Bu kez günümüz tüketim dünyasında maddi durumu elvermediği için çok istediği halde at binmeye gidemeyen Hanna’nın hikayesi var.

Bu kitapta ebeveyn  olarak biraz içiniz de burkuluyor. Hanna Binicilik kursuna gitmeyi çok istiyor  ama babasının maddi sıkıntısının da farkında ve babasını üzmemek için bu isteğini dile getirmiyor. Bir babanın kızını mutlu etme çabası, bir çocuğun babasını üzmekten kaçınması kitabın duygusunu artırıyor.

Babası kızını mutlu etmek için ona öyle bir sürpriz hazırlıyor ki Hanna’nın rüyaları gerçek oluyor.

Günışığı kitaplığı yine hayal gücünü, yaratıcılığı destekleyen bir kitapla buluşturdu Deniz’i. Hem hayatta her zaman her istediğimizin olmayabileceğini ama yine de mutlu olmanın kendi elimizde olabileceğini didaktik olmadan anlatıyor. Sarman Midilli mutlu olmayı bilen çocuklar yetiştirmek isteyenler için güzel bir öykü.

Deniz öyküyü beğenmesinin yanısıra yine siyah beyaz resimlerden çok etkilendi.

Yazar:Linda Newbery (2006’da Costa Yılın Kitabı Ödülü’nü, 2007’de Nestlé Smarties Çocuk Kitabı Ödülü’nü kazanan Newbery, İngiltere’de yaşıyor.)

Resimleyen.Susan Hellard

Çeviren:Bahadır Ergönül Yayın Editörü:Müren Beykan

Yayınevi: Günışığı Kitaplığı

Sayfa Sayısı: 80

Günışığı kitaplığı web sitesinden:

Hannah, yoksul bir ailenin kızıydı; ama bir midillisi olmasını da çok istiyordu. En iyisi düşsel bir midilliye sahip olmaktı. Bunun için paraya da gerek yoktu. Bir gün, babasının bahçedeki kulübede gizlice bir şeyler yaptığını fark etti. Babası ona bir sürpriz hazırlıyordu. Hannah, bu sürprizi öğrenmek için çabaladıysa da başarılı olamadı. Yoksa babası onun için?.. Bu, gerçek olabilir miydi?..

Okumaya yeni başlayan çocukların okuma alışkanlığı kazanmalarını amaçlayan Büyülü Küçük Kitaplardizisi, ülkesi ABD’de olduğu kadar, diline çevrildiği pek çok ülkede de büyük ilgi görüyor. Her kitabı farklı bir yazar ve illüstratör tarafından hazırlanan bu özgün dizi, çocukların duygu, düşünce ve hayal güçlerinin gelişimini destekleyici unsurlar olarak kullanılan fantastik öğelerle kurgulanıyor. Dizinin kitapları, okumayı kolaylaştıran sayfa düzeni ve etkili siyah-beyaz resimleriyle, çocukların kitap okuma isteğini ve hızını artırıcı nitelikte

 
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s