Kanatlı Kediler Masalı 1- Dört Yavru

GörselKanatlı Kediler Masalı Bayan Tekir’in 4 kanatlı kedi yavrusu dünyaya getirmesiyle başlıyor.  Uçabiliyor olmaları bu kediler için avantaj gibi görünse de, bir yandan da hem dört ayaklılar , hem de kanatlılar dünyasında yer edinmelerini zorlaştırıyor. Hikaye dört yavrunun şehir hayatının zorluklarından ve tehlikelerinden korunmak için uçup, daha güvenli bir yere yolculuk etmeleriyle başlıyor.

Deniz bu seriye 4. kitaptan başladı ama ben yazmaya ikinden başlıyorum. Hep bahsettiğim gibi Deniz’i kitap okumasında ilk etkileyen illüstrasyonlar dolayısıyla serinin ilki , sonu farketmiyor. Kitap okuma sevgi ve ilgsini etkileyeceğinden korktuğum için bu konuda fazla yönlendirici olmaktan da çekiniyorum. Kitap kedilerle ilgili olunca bir de fantastik ögeler taşıyınca haliyle Deniz’i içine çekti.

Yazan: Ursula K. Le Guin
Resimleyen: S. D. Schindler
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Naz Beykan

Sayfa Sayısı:44

Günışığı kitaplığının web sitesinden:

“Yerdeniz” dizisi ve Mülksüzler’in yazarı, fantastik edebiyatın dünyada en çok okunan ustalarından Ursula K. Le Guin küçükler için yazdığı dizisi ilk kez Türkçe’de! Dört sıradışı kedi yavrusunun, her geçen gün daha çok makineleşip, tehlikelerle dolan büyük kentten kaçış öyküsünü anlatıyor. S. D. Schindler’in özgün desenleriyle canlanan 4 kitaplık dizide, Le Guin kedilerin ilginç dünyasını onların en doğal halleriyle anlatırken, günümüzün sosyal konularını doğaüstü bir kurguyla işliyor ve masalla gerçeği yine başarıyla harmanlıyor.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s