Kütüphanede Bir Gece

Okulumuzun nefis bir kütüphanesi var. Çocukların vakit geçirmekten zevk aldığı, kitap okudukları, drama etkinlikleri yaptıkları, ferah bir de üstüne üstlük  boğaz manzaralı harika bir kütüphane.

Kütüphane öğretmenleri yaratıcı çalışmalarla, aktivitelerle çocukların kütüphaneye dahil olmasını sağlıyor, çocukların kitaplara ilgisini artırıyor. Rahat koltuklarla, ihtiyaç duyduklarında  kullanabilecekleri bilgisayarlarla modern bir kütüphane bizimki. Asla sıkıcı, kasvetli,cansız bir yaşam alanı değil. İlkokulların okul çıkışında ailelerinin gelmesini beklerken ödev yapabildikleri, oyun oynayabildikleri yaşayan bir kütüphanesi var okulumuzun. Bu kütüphanede son 2 yıldır öyle bir etkinlik yapıyor ki Uğur Öğretmen, kütüphaneyi  gece de canlı kalıyor.

Canlı müzik, resim, fotoğraf slayt gösterisi, gazete atölyesi, kısa film, Cup game, kitap saati gibi etkinlik dolu bir gecenin ardından çocuklar kütüphanede uyku tulumlarında uyuyorlar ve hayatları boyunca unutulmayacak bir deneyim yaşıyorlar. Kim 1 gece okulunda kalmak istemez ki? Deniz’in bu yıl yaşı tutmadı, önümüzdeki yıllarda bu deneyimi yaşamasını umuyoruz.

İyi uykular yerine iyi kitaplar çocuklar..

kütüphanemizin blogu:http://www.kutuphanemiseviyorum.blogspot.com/

kütüphanede bir gece

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s