Taşi 1

GörselGörsel

Taşi, Taşi dizisinin ilk  kitabı. Günışığı kitaplığından yine çocukların hayal gücünü destekleyen,onların dünyasını anlatan bir kitap

Sıradan bir çocuk Cek ve sıradışı arkadaşı Taşi’nin anlattığı masalsı bir öykü bu. İki çocuğun arkadaşlığı öykülerle besleniyor.Cek Taşi’nin anlattığı maceraları kitapları okuyan çocuklar gibi heyecan ve merakla dinliyor. Kitaplar Kim Gamble tarafından karakalem olarak resimlenmiş. Bizim kütüphanden ödünç aldığımız kitap eski versiyon olduğu için siyah beyaz , ancak yeni basımlarda kitaplar renkli. Yeni basımları sadece internetten gördük ama eski basımın kapağı  Deniz’in de benim de daha çok beğenimizi kazandı. 2. kitap eski, bizim okuduğumuz versiyon.

Deniz bu kitaptaki fantastik masalı çok beğendi. Ejderhaları ve macerasını çok beğendiğini yazmamı istedi. Kitabı  2 günde bitirdi ve serinin diğer kitaplarını da okumak istiyor.

Günışığı kitaplığı sitesinden:

Masalların antik tadını, günümüzün modern, serüven duygusu yüksek, mizahi anlatımıyla zenginleştiren 6 kitaplık dizi, yenilenen tasarımıyla raflarda yerini aldı. Günümüzde sıradan bir ailenin çocuğu olan Cek’in, arkadaşı Taşi’den dinlediği masalsı öykülerden oluşan dizinin her kitabında 2 macera birden var. İki çocuğun öykülerle beslenen arkadaşlığını birbirinden heyecanlı akıl almaz maceralarla kurgulayan dizi, ülkesi Avustralya gibi tüm dünyada küçük okurlar tarafından beğeniyle okunuyor.

Bugün ülkesinde ünlü bir yazar olan Anna Fienberg’in küçüklüğünde annesi Barbara Fienberg’den dinlediği masalları bir araya getirmesiyle oluşturduğu dizi, dünya mitolojilerinden değişik efsanelere de göndermeler yapıyor. Fiziksel gücün yerine aklını kullanmayı, kötülüğün karşısına iyiliği ve karşılıksız yardımı koyan öyküler Kim Gamble’ın fantastik karakalem desenleriyle boyutlanıyor. Ödüllü grafik sanatçısı Suzan Aral tarafından yenilenen grafik tasarımında renklendirilen bu özgün dizi, yaz tatilinde aile içi ortak okumalar için de, çocukların bireysel okuma denemeleri için de vazgeçilmez olacak.

Yazan: Anna Fienberg, Barbara Fienberg
Resimleyen: Kim Gamble
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan 
Türkçesi: Müren Beykan Sedef ÖrselNaz Beykan

sayfa sayısı: 64 sayfa
Yayınevi: Günışığı Kitaplığı

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s