Dişimiz kırıldı.

Geçen hafta küçük bir ev kazası geçirdik. Deniz evde takılıp düştü ve yüzünü sehpaya çarptı. Bir gümbürtü ardından gelen ağlama sesiyle resmen bir kabus yaşadık. Deniz’i gördüğümde  ağzı, yüzü kan içindeydi.Bir yandan dişim kırıldı, diye ağlıyordu. Ben bir anda kendimi ona pansuman yapıp kanı durdurmaya çalışırken, bir yandan dişin parçasını ararken, bir yandan da diş doktorumuz sınıf arkadaşımızın annesi Ebru’ya telefon ederken buldum. Bunların sıralamasını ve o panikle nasıl yaptığımı bile hatırlamıyorum. Eşimse gel bak dememe rağmen kıpırdayamıyordu. 

Neyse sonuçta damak ve diş etlerimiz de ciddi hasar oluştu, yeni çıkmış olan dişimiz kırıldı. Dişi o gece sütte bekledik, ertesi sabah dişimiz lazerle eski yerine yapıştırıldı. Antibiyotikle enfeksiyona karşı önlem alındı. Deniz 3 gün evde sadece sıvı yiyeceklerle ve pipetle beslendi. Şimdi 1 hafta oldu ve her şey daha iyi ancak 6 ay kadar ön dişlerle herhangi bir şey ısırmak yasak. Haftaya röntgen de çektireceğiz, umarız diş köklerimizde de bir sorun yoktur.

Bu süreç de okuma hızımız geçen hafta biraz düştü ama sağlık olsun.

Çok Önemli Not: Çocuğunuzun dişi kırılırsa parçayı süte veya serum fizyolojik suya koyup diş doktoruna götürün, bu şekilde dolgu yerine kendi dişi tekrar yapıştırılabiliyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s