Evine Dönmek İsteyen Kedi

evinedonmekisteyenkedi-kapakSuzi isimli bir kedinin yanlışlıkla  balonla Fransa’dan İngiltere’ye gidişi ve büyük bir umut ve azimle evine geri dönme macerası.Suzi 4 çocuklu bir evin kedisi ve tüm çocukların onu farklı şekilde sevmesini seviyor. En büyükleri onun için tırmalama tahtası yapmış, kedisi olanlar tırmalama tahtasının kediler için önemini bilirler. Böylece mobilyalar kurtulur ve sahipleri onları azarlamaz.2. si benekli karnını seviyor. 3.sü iple ,topla onunla oyunlar oynuyor. En küçükleri Gebi ise onun tüylerini tersten okşuyor, kuyruğundan kafasına doğru. Gebi’nin okşamasını balık yemekten bile çok seviyor Suzi.

Böyle çok sevilen , çok cocuklu bir ailenin parçası olan Suzicik , İngiltere’ye gidince ne yapıp ne edecek Fransa’ya geri dönecekti. Hatta bu uğurda denize girecek, sörf yapacak , Manş’ı bile geçmeyi göze alacaktı.

Deniz bu kitapı neden sevdin?

-Hem çok tatlı bir kedi. Kitapın  macera dolu olması ve başkalarına anlatabilecek bir hikayesi olması ilgimi çekti.

95 sayfalık bu kitap Deniz’e hiç uzun gelmedi. Hemen okudu ve bitti. Ocak ayı bize bol kitaplı ve okuma isteği ile geldi.

hayykitapın internet sitesinden:

Bu, Suzi.
Suzi küçük bir tekir kedi.
Kelebeklerin peşinde koşmayı, diğer kedilerin tersine, kuyruğundan kafasına doğru okşanmayı çok seviyor.
Suzi’nin sevmediği bir tek şey var: Kaybolmak…

25’in üzerinde dile çevrilen ve dünya çocuklarının çok sevdiği yedi kitaplık serinin ilk iki kitabından biri Evine Dönmek İsteyen Kedi.

Hikâyesi ise şöyle:
Suzi küçük bir tekir kediydi. Dimdik duran sert, beyaz bıyıkları; ön patilerinde futbol çorabı gibi görünen iki büyük beyaz beneği vardı. Fransa’da küçük bir sahil kasabasında bir balıkçının evinde yaşıyordu. Bir gün tarlaların orada kelebek kovalıyordu ki, neredeyse karşısına çıkan kocaman bir sepetin içine düşüverecekti. Suzi sepetin içinde girdi ve biraz kestirmeye karar verdi. Uyandığında tuhaf bir şey hissetti. Sepet sağa sola sallanıyordu sanki. Evet, içinde uyuduğu şey sıradan bir sepet değil, Fransa’dan İngiltere’ye uçan bir balonun sepetiydi. Suzi’yi alıp İngiltere’ye götürdü ama onun orada kalmaya hiç niyeti yoktu, evine, ailesinin yanına dönmeye kararlıydı. Denizde tuhaf maceralar yaşamasını gerektirecekse de, ailesine kavuşmak için her şeyi göze almaya hazırdı.

Yazar: Jill Tomlinson
Resimleyen: Paul Howard
İngilizceden çeviren: Gökçe Ateş Aytuğ
Yayınevi: Hayykitap
Sayfa sayısı: 96

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s